Szanowni Państwo,
dzieci z zespołem Downa są dziś w ogromnej liczbie zabijane przed urodzeniem. To okrutne.

Zachęcam Państwa do dołączenia do petycji Fundacji JEDEN Z NAS.

 

Petycja

Fundacja wyjaśnia:
„WIELE KRAJÓW ZAMIERZA ROZSZERZYĆ NARODOWE PROGRAMY BADAŃ PRENATALNYCH O NOWĄ GENERACJĘ TESTÓW GENETYCZNYCH SŁUŻĄCYCH WYKRYCIU TRISOMII 21

 

11b
Chociaż ponad 90% dzieci z zespołem Downa w tych krajach zostaje poddanych aborcji, to przewiduje się, że skutki wprowadzenia badań nowej generacji będą zatrważające. Podczas gdy panuje powszechna zgoda co do tego, że rodzice nie powinni mieć prawa do selektywnej aborcji ze względu na płeć dziecka, to jeśli chodzi o zespół Downa, logika myślenia zmienia się w zaskakujący sposób. Dyskryminowanie dziecka ze względu na odmienność genetyczną staje się „wolnym wyborem” rodziców, a nawet jest pochwalane. Jak to możliwe?”

 
Link do petycji

„Międzynarodowa kampania Stop Discriminating Down ma na celu podniesienie świadomości społeczeństwa na temat zgrożeń, jakie pociągają za sobą prenatalne badania genetyczne dla osób z zespołem Downa. Sygnatariusze z całego zwracają się do międzynarodowej społeczności o odrzucenie prenatalanych badań przesiewowych mających na celu eliminację tychże osób.”
Wraz z Autorami zachęcam do poparcia tej ważnej sprawy.
Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Korzekwa-Kaliszuk
Dyrektor CitizenGO Polska
P.S. Chciałabym też przeprosić za błąd w jednej z ostatnich wiadomości dotyczącej protestu przeciwko włączaniu uczniów i ich rodziców w polityczną akcję strajkową. Napisałam, że dzieci pozostają bez opieki. Był to błąd. Chociaż proszono w niektórych szkołach o to, aby dzieci pozostały w domach, to jeśli jednak rodzice zdecydowali się na wysłanie dzieci do szkoły, zapewniono im opiekę. Nie zmienia to oczywiście potrzeby protestu, gdyż odwołane były lekcje, a nawet posiłki. Tekst samej petycji autorstwa p. Pawła Wolińskiego był precyzyjny i zawierał tylko prawdziwe informacje. Przepraszam za mój błąd i dziękuję osobom, które zgłosiły nam ten problem!