Dziś święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Dziś także Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony w 1997 r. przez papieża Jana Pawła II. Z tej okazji składam wszystkim Siostrom Zakonnym, Ojcom i Braciom Zakonnym, Członkom Instytutów Świeckich, Dziewicom Konsekrowanym, Wdowom i Wdowcom Konsekrowanym oraz Pustelnikom życzenia wierności, wytrwałości, miłości i radości.
„Powierz Panu swoją drogę
i zaufaj Mu: On sam będzie działał
i sprawi, że twoja sprawiedliwość zabłyśnie jak światło,
a słuszność twoja – jak południe” (Ps. 37).
Do życzeń dołączam link do utworu „Powstań i świeć”, nagranego przez Młodych Konsekrowanych na Dzień Życia Konsekrowanego.
Do życzeń dotłaczam lin do pięknego uwroru muzycznego.
—
Dzień Życia Konsekrowanego to idealny moment na premierę hymnu Kongresu Młodych Konsekrowanych!
Jako organizatorzy i uczestnicy Kongresu postanowiliśmy, że chcemy wrócić wspomnieniami do doświadczenia naszego wrześniowego spotkania i właśnie 2 lutego podzielić się z innymi, tym co nas spotkało! Po doświadczeniu wspólnej modlitwy i śpiewu w naszych głowach pojawił się pomysł, aby utwór „Powstań i świeć!”, który był hymnem Kongresu, stał się doświadczeniem nie tylko Młodych Konsekrowanych. Zrodziło się pragnienie, żeby te słowa i muzyka stały się znakiem nadziei, która rozbudziła się w sercach. Kiedy indziej jak nie dziś Kościół i świat powinien usłyszeć głos młodych zakonnic, zakonników i konsekrowanych świeckich, który chcą powstać, chcą świecić i być widziani świecie.
Niech utwór „Powstań i świeć”, stanie się głosem wszystkich Młodych Konsekrowanych i wszystkich młodych w ogóle, a także głosem wszystkich tych wszystkich, którzy mają w sobie pasję żeby szukać Chrystusa pośród swoich ciemności.
Tekst i tytuł utworu zainspirowany jest słowami z Ewangelii według św. Jana, oraz z księgi proroka Izajasza (Iz 60, 1a), które stanowiły temat Kongresu odbywającego się we wrześniu ubiegłego. Autorem muzyki jest Dominik Dubiel SJ, słowa napisał ks. Wojciech Koladyński.
Na szczególne wyróżnienie w stworzeniu tego wykonania zasługują: przy fortepianie – Michał Makulski, wiolonczela – Wiktor Ławnicki SDB, śpiew: Magdalena Myjak oraz Rafał Maciejewski – pomysłodawca i koordynator projektu, reżyseria dźwięku – Mateusz Banasiuk. W chórze śpiewało 55 osób konsekrowanych z 28 zakonów, zgromadzeń zakonnych i instytutów świeckich. Nagranie odbyło się w studiu Polskiego Radia w Warszawie. W teledysku wykorzystano materiały filmowe nakręcone w trakcie Kongresu, oraz podczas nagrań studyjnych.