W dniu 11 stycznia 2017 na Wieczną Wartę odszedł dr Bohdan Szucki – Żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych.
Bohdan Szucki, ur. 21 czerwca 1926 r w Berezie Kartuskiej, był żołnierzem Narodowych Sił Zbrojnych w oddziałach Leona Cybulskiego ps. „Znicz” oraz Wacław Piotrowskiego ps. „Cichy”. W konspiracji działał od września 1941 r. kolportował prasę podziemną z Lublina do powiatu kraśnickiego. W październiku 1942 r. oficjalnie wstąpił w szeregi Narodowych Sił Zbrojnych złożył przysięgę przed Ryszardem Jagielskim i otrzymał pseudonim „Artur”. Do lipca 1943 r. był do stałej dyspozycji szefa sztabu Okręgu III NSZ mjr Zbigniewa Wyrwicza ps. „Witold” będąc członkiem jego ochrony oraz kurierem.
Od lipca 1943 r. przeszedł do oddziałów leśnych najpierw Leona Cybulskiego następnie Wacława Piotrowskiego. Od stycznia 1944 r. przeszedł do kampanii szkoleniowej podchorążówki dowodzonej przez Sychowskiego ps. „Albatros”, „Juhas”, która ukończył w kwietniu 1944 r. w stopniu kaprala podchorążego. Od kwietnia do lipca 1944 r. był adiutantem szefa sztabu Okręgu III NSZ. Od sierpnia 1944 przebywa w Lublinie gdzie stworzył punkt kontaktowy Pogotowia Akcji Specjalnej. W styczniu 1945 r. aresztowany przez NKWD, w którym przebywa ok. miesiąca. Od kwietnia do września 1945 służył w Pogotowiu Akcji Specjalnej NSZ na placówce Gdańsk-Oliwa. Po czym powrócił do Lublina gdzie ukończył szkołę studia studia medyczne. Uzyskał stopień doktora z zakresu toksykologii i rozpoczął pracę zawodową..
Był inicjatorem powstania Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i jego pierwszym prezesem, funkcje te pełnił w latach 1990-2007,następnie był Honorowym Prezesem ZŻ NSZ
Jako prezes ZZ NSZ wykazał się dużą skutecznością nadzorował budowę pomników oraz tablic pamiątkowych na obszarze całej Polski. Stał na czele Wydawnictwa NSZ które w wydało kilkanaście numerów Biuletynu ZŻ NSZ „Szczerbiec” oraz wielu książek będącymi zarówno wspomnieniami Żołnierzy NSZ jak i opracowaniami naukowymi. Uczestniczył w wielu spotkaniach z dziećmi i młodzieżą. W lubelskich szkołach Głównie w Szkole Podstawowej nr 24 im. Partyzantów Lubelszczyzny w Lublinie i Gimnazjum nr 19 w Lublinie w ramach lekcji historii ma pogadanki na temat II wojny światowej dla uczniów. Przez ponad 20 lat był członkiem Wojewódzkiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Lublinie, w którego spotkaniach i pracach regularnie uczestniczy. Uczestniczy w wielu spotkaniach i uroczystościach patriotycznych, wiele z nich organizował i koordynował. Chętnie dzielił się swoją wiedzą z historykami i studentami, dla których jest świadkiem historii a także konsultantem przy pisaniu prac naukowych: licencjackich, magisterskich a także doktorskich i innych monografii historycznych.
W 2006, za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność na rzecz środowisk kombatanckich, został odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczono go także m.in. Krzyżem Narodowego Czynu Zbrojnego, Medalem Pro Patria (2012), Medalem Pamiątkowym Województwa Lubelskiego.
W 2013 r. ukazały się wspomnienia Bohdana Szuckiego „Narodowe Siły Zbrojne w moim życiu” (348 stron).
Uroczystości pogrzebowe śp. Bohdana Szuckiego zostaną poprzedzone Mszą św. w kaplicy p.w. Wszystkich Świętych na cmentarzu rzymskokatolickim przy ul. Lipowej w Lublinie 17 stycznia 2017 r. (wtorek) o godz. 8:00, po czym nastąpi ceremonia pogrzebowa.