Mówiło się już o tym od dłuższego czasu. Jednak dopiero wypowiedź samego prezydenta USA zrzuciła tutaj ostatnią zasłonę niewiedzy. Wielu obserwatorów nie mogło zrozumieć w jaki sposób ludność ukraińska mogła tak sprawnie zorganizować cały przewrót? Teraz pogłoski o finansowaniu opozycji i wsparciu służb specjalnych państw Zachodu stają się faktami. Wiktor Janukowycz był legalnie wybranym prezydentem, któremu w 2014 r. właśnie kończyła się pierwsza kadencja. Troszkę to przypomina Smoleńsk, tylko postawiony nazbyt jaskrawiej.
Przy okazji polecam portal polonijny The Poland Times, a którego pochodzi niniejszy artykuł
The Poland Times jest polsko- amerykańską platformą medialną, której powstaniu przyświeca przewodnia idea krzewienia polskości, dbania o dobry wizerunek Polski i Polaków, a także integracji niezwykle rozdrobnionej amerykańskiej i kanadyjskiej Polonii. Jesteśmy pierwszymi, którzy w celu realizacji wyznaczonych wyżej zadań podjęli się niezwykle trudnego, ale jakże szlachetnego i realnego planu, jakim jest stworzenie polskich mediów ogólnoamerykańskich. Wyszliśmy z założenia, że niewątpliwie o pozycji jaką zajmuje dana społeczność etniczna w ogromnej mierze decyduje siła ich własnych mediów. W ramach wspomnianej platformy stale rozwijamy dwa podmioty:
- GAZETĘ – wydawaną dwujęzycznie w bezpłatnej formule raz na miesiąc, która opiera się na artykułach publicystycznych poruszających wiele niezwykle ważnych problemów dotyczących Polski, Ameryki i świata
- PORTAL INTERNETOWY – będący kompendium wiedzy o amerykańskiej Polonii, w którym także zamieszczane są informacje z zakresu wielu innych dziedzin jak historia, ekonomia, medycyna czy prawo
Swoim zasięgiem planujemy objąć obszar wszystkich stanów i prowincji dwóch największych państw kontynentu; USA i Kanady. W przypadku portalu i związanej z nim nieograniczonej, wirtualnej przestrzeni, cel został osiągnięty niemal natychmiastowo. Natomiast naszą gazetę w formie drukowanej na starcie kolportujemy na obszarze 8 stanów USA (w przeciągu najbliższych miesięcy planujemy rozpoczęcie kolportażu w kolejnych 6 stanach).
Liczymy, że dzięki współpracy jaką prowadzimy z wieloma organizacjami polonijnymi w różnych stanach i prowincjach, a także dzięki indywidualnemu wsparciu od każdego z Państwa, nasze przedsięwzięcie osiągnie znaczący sukces! Dzięki temu każdy z nas będzie dumny z bycia członkiem tej społeczności, Narodu posiadającego bardzo bogatą kulturę i historię, których to walory tak słabo propagowane są poza Polską.
Obecnie gazeta ukazuje się w 12 stanach USA (Alaska, Arizona, California, Connecticut, Colorado, Florida, Hawaii, Massachusetts, New Jersey, New Mexico, New York, Utah) oraz 2 prowincjach Kanady (Ontario oraz Quebec).