Szanowni Państwo!
W związku potwierdzonymi już doniesieniami o obecności na Marszu Niepodległości zorganizowanych grup działających celowo na szkodę Polski i jej wizerunek w świecie złożyliśmy dziś wniosek do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz do Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości o podjęcie działań zmierzających do ukarania osób odpowiedzialnych za łamanie prawa poprzez propagowanie haseł niezgodnych z Konstytucją RP.
Organizacje i osoby, które hołdują faszystowskimi i rasistowskimi hasłom, zostały zidentyfikowane na podstawie nagrań z tegorocznego wydarzenia.
Obok tych grup, w Marszu Niepodległości szły tysiące osób manifestujących swoją miłość do Ojczyzny, która wyklucza zachowania ksenofobiczne i rasistowskie. Przyzwolenie, aby zorganizowane grupy w ten sposób zakłócały to wydarzenie, jest skandaliczne i niedopuszczalne. Takie organizacje i zachowania powinny być stanowczo potępione, bowiem przyczyniają się one do drastycznego obniżenia rangi Polski w oczach międzynarodowej opinii publicznej, dla której nie tylko 60 tysięcy uczestników marszu, ale także większość Polaków staje się przedstawicielami jednej z dwóch najgorszych ideologii w dziejach świata. Jednostki postępujące wbrew wszystkim zasadom demokratycznego ładu, będące prowokatorami, nie mogą być reprezentantami całego zgromadzenia. Tymczasem na skutek zmanipulowanych doniesień medialnych, takimi się stają.
Domagamy się wobec tych grup i osób stanowczego potępienia i wyciągnięcia konsekwencji prawnych.
Listopadowy numer magazynu Reduta Online
Oddajemy do Państwa rąk kolejny numer magazynu Reduta Online. Jest to numer poświęcony rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten numer został przygotowany w formie pdfa do samodzielnego wydrukowania. Mecenasem wydania jest PGNiG SA. Magazyn dostępny jest pod adresem: http://www.anti-defamation.pl/redutanews/
A poniżej zachęta do lektury od redaktorów:
Drodzy Czytelnicy!
Jak co roku 11 listopada przeżywaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji zapraszamy do lektury świątecznego wydania „Reduty Online”, którego mecenasem jest PGNiG SA.
Przygotowaliśmy dla Państwa specjalne – drugie takie – wydanie „Reduty Online” w pdf – do rozpowszechniania drogą mailową lub do druku. Numer jest dostępny do pobrania tutaj:
oraz
W świątecznym numerze przedstawiamy Państwu teksty związane zarówno z okolicznościami odzyskania przez Polskę niepodległości, jak i z drogą do Niepodległej, a także z tym, co współcześnie dla niepodległości ważne. Tekst Jacka Kowalskiego „Wyprawa trzemeszeńska” przypomina o tych, którzy polegli w drodze do Niepodległej, a artykuł Haliny Świrskiej – w nawiązaniu do książki Floriana Czarnyszewicza „Nadberezyńcy” – przywołuje pamięć o tych, do których Polska nie wróciła. Z kolei dwa teksty Macieja Świrskiego skłaniają do refleksji nad współczesnością.
11 listopada – w poezji i prozie – upamiętnia również Lech Galicki. Natomiast Adam Józef Michalczyk, w tekście pt. „Skany przeszłości”, snuje gawędę historyczno-rodzinną, w której nie boi się również nawiązania do spraw aktualnych. Niezwykle ciekawym wątkiem współczesno-historycznym jest też sprawa upamiętnienia na Wyspach Brytyjskich polskiego lotnika, Franciszka Kornickiego – o tym pisze Kajetan Soliński.
W bieżącym numerze, oprócz wieści z działalności Reduty Dobrego Imienia oraz artykułu na temat KL Ravensbrück autorstwa Fundacji Cultura Memoriae, publikujemy także tekst na temat seminariów „Przywracanie zapomnianej historii”, których uczestnicy z sukcesami prostują przekłamania dotyczące dziejów Polski i Europy Środkowo-Wschodniej obecne w anglojęzycznych podręcznikach.
Z życzeniami miłej lektury!
Redakcja „Reduty Online”
Pozdrawiamy,
Zespół Reduty Dobrego Imienia
Nasza działalność opiera się na wolontariacie i darowiznach od osób fizycznych.
Jeśli identyfikujesz się z celami Reduty wesprzyj nas darowizną poprzez system Dotpay lub PayPal. Kliknięcie w jeden z poniższych obrazków przeniesie Cię na stronę Dotpay lub PayPal gdzie można przekazać darowiznę – na Dotpay za pomocą przelewu internetowego, a na PayPal za pomocą karty kredytowej.
Dziękujemy!
Można także wesprzeć Redutę poprzez wpłatę na konto bankowe
87 1090 1883 0000 0001 2254 5117 z dopiskiem “Darowizna na cele statutowe” w tytule przelewu, a także podaniem adresu mailowego.