1 lipca 2017 o godzinie 16 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskiego już po raz ósmy Kresowianie i miłośnicy Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej będą protestować przeciwko nadaniu doktoratu honoris causa dla Wiktora Juszczenki.

 

W tym roku udamy się również wzorem poprzedniego roku przed pomnik Marii Curie-Skłodowskiej znajdującym się na placu uczelni UMCS aby wyrazić protest wobec h.c dla Wiktora Juszczenki i tego uniwersytetu. W Lublinie wielkie Uniwersytety KUL i UMCS mające światową sławę czy nie mogą znaleźć wielkich ludzi nauki wielkich autorytetów aby uhonorować ich tytułami własnych uczelni. Dlaczego nadają to wyróżnienie gloryfikatorowi zbrodniarzy z UPA-OUN i SS „Galizien”. Dlatego nie wolno milczeć na ten temat i dlatego będziemy się upominać o anulowanie h.c dla Wiktora Juszczenki w/w uniwersytetów.

 

Uroczystość zakończy się złożeniem kwiatów oraz zapaleniem zniczy pod Krzyżem Wołyńskim, znajdującym się na Skwerze Ofiar Wołynia. Przejdziemy również na cmentarz przy ulicy Lipowej aby pomodlić się i zapalić znicz na grobie Wielkiego Rektora KUL ks. prof. Alberta Krąpca. Wszystkich Kresowian i miłośników Kresów wschodnich na powyższą uroczystość ZAPRASZAM.

W załączeniu przesyłam pisma jakie w dniu 31 maja 2017 r zostały złożone w sekretariatach rektora KUL i UMCS.

Zwracam się z prośbą o zapoznanie z powyższym Kresowian oraz publikacje na możliwych stronach internetowych.

Z poważaniem,
Zdzisław Koguciuk