Szanowni Państwo,
cenzura na lekcjach religii albo szkolnych rekolekcjach wielkopostnych? Zakaz mówienia o aborcji, co do której nauczanie Kościoła nie pozostawia żadnych wątpliwości? Do takiego rażącego naruszenia dopuściła się Dyrekcja warszawskiego LO im. S. Staszica.

 

Podpiszmy petycję przeciwko tej cenzurze

Dyrekcja warszawskiego Liceum im. Stanisława Staszica odwołała referat p. Tomasza Terlikowskiego, który podczas szkolnych rekolekcji miał mówić o ochronie życia. To bardzo niebezpieczny precedens. Brak jakiekolwiek reakcji wobec tego wydarzenia, grozi tym, że osoby niechętnie nastawione do Kościoła będą decydować o tym, jakie treści mogą być dopuszczane podczas lekcji religii i rekolekcji w szkołach, a jakie nie oraz kto może się wypowiadać w imieniu Kościoła, a kto nie.

Dyrekcja liceum odwołała wystąpienie pod wpływem internetowej petycji przygotowanej przez lewicową młodzieżówkę „Liga Młodzieży Wolnościowej”. Tematy podejmowane przez tą grupę dobitnie pokazują, że jest ona wrogo nastawiona do Kościoła i jego nauczania. Uleganie lewicowym aktywistom i dopuszczenie do sytuacji, w której to oni decydują o treści nauczania religijnego w szkole jest wielkim skandalem.

Dlatego musimy zareagować! Pod petycją lewicy podpisało się (w chwili odwołania wystąpienia) ok. 1200 osób! Przebijmy tę liczbę wielokrotnie. Podpisując petycję wysyłamy wiadomości e-mail do adresatów, żeby nasz głos został zauważony w równym stopniu, co głos lewicowej młodzieżówki.

 

Warto jeszcze dodać, że ingerencja Dyrekcji Liceum w program rekolekcji bulwersuje tym bardziej, że stanowi ona złamanie prawa. Narusza prawo rodziców i ich dzieci do wychowania religijnego w szkole (dyrekcja liceum, jeśli chciała wsłuchać się w czyjś głos, powinna wysłuchać wierzących uczniów i ich rodziców, a nie antyklerykałów) oraz narusza Konkordat między Stolicą Apostolską i Rzecząpospolitą Polską. Umowa ta wyraźnie stwierdza, że „Program nauczania religii katolickiej oraz podręczniki opracowuje władza kościelna” oraz „W sprawach treści nauczania i wychowania religijnego nauczyciele religii podlegają przepisom i zarządzeniom kościelnym”.

Dlatego tym bardziej proszę Państwa o podpisy pod petycją.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Korzekwa-Kaliszuk
Dyrektor CitizenGO

P.S. Po podpisaniu petycji podzielmy się nią ze znajomymi. Niech i oni wyślą swoje petycje sprzeciwu wobec tak rażącego naruszenia podstawowych wolności oraz prawa:

Bardzo Państwu dziękujemy za zaangażowanie w tę sprawę!

CitizenGO jest organizacją aktywnych obywateli,którzy bronią życia człowieka, rodziny i płynących z godności człowieka podstawowych wolności. Naszą działalność opieramy na chrześcijańskiej antropologii. Aby dowiedzieć się więcej na nasz temat, kliknij tutaj. Możesz też znaleźć nas na portalach Facebook lub Twitter.