Wywiad-rzeka pt. „Moje życie nielegalne”

Wywiad rzeka
PROMOCJA  W  2008 R.

24 lutego, g. 14.00 – Oława - msza św. ormiańska w kościele Matki Bożej przy Rynku, a następnie spotkanie autorskie.

25 lutego, g. 17.00 - Kraków – Muzeum Etnograficzne przy pl. Wolnica 1 – spotkanie Ormiańskiego Towarzystwa Kulturalnego (sprzedaż i podpisywanie książek).

26 lutego – Kraków – Klub Krakowski (spotkanie zamknięte).

27 lutego, 16.00 – Gliwice-Sośnica - w budynku spółdzielni mieszkaniowej „Domator” przy ul. Młodzieżowej 8. - organizator: „Solidarność”.

28 lutego, g. 18.00 – Kraków, promocja główna w auli Radia Kraków przy ul. Słowackiego.

29 lutego, g. 17.00 – Olkusz – siedziba PTTK w Rynku.

3 marca – Dąbrowa Górnicza (trzy spotkania).

g. 10.30 – spotkanie z prezydentem miasta

g. 11.00 – konferencja w Urzędzie Miasta

g. 12.00 – V Liceum Ogólnokształcące

g. 17.00 – sala parafialna Bazyliki Matki Bożej Anielskiej, ul. Królowej Jadwigi 15.

g. 19.00 – Klub Gazety Polskiej

4 marca – Łódź

– g. 18. 00 – Poleski Ośrodek Kultury, ul. Krzemieniecka 2a

5 marca, g. 19.00 – Warszawa – Dom Literatury przy Krakowskim Przedmieściu 87.

6 marca, g. 17.00 – Opole – Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Piłsudskiego 5-6, sala spotkań.

7 marca – Wrocław (dwa spotkania)

g. 12.00 – Gimnazjum nr 7 we Wrocławiu-Kozanowie

g. 18.00 – Ossolineum – ul. Szewska 37.

8 – 12 marca – Sosnowiec - rekolekcje w parafii w Sosnowcu-Kazimierzu (księża zmartwychwstańcy)

Wiecej informacji

www.zmartwychwstancy.sosnowiec.pl

10 marca, g. 10 – 13Kraków sprzedaż i podpisywanie książek w holu Teatru Słowackiego w ramach Festiwalu „Albertiana”.

12 marca, g. 19.00 - Sosnowiec-Kazimierz - spotkanie autorskie w parafii księzy zmartwychwstańców przy ul. Armii krajowej 77 (na zakończenie rekolekcji).

13 marca, g. 17.00 – Łódź - Rada Osiedla Katedralna – ul. Żwirki 3 – organizator: Klub Gazety Polskiej

14 marca, g. 17.00 – Zgierz – Biblioteka Główna przy ul. Łódzkiej 5.

15 marca – Maków Podhalański – pielgrzymka Duszpasterstwa Ludzi Pracy z Nowej Huty-Mistrzejowic do grobu śp. ks. Kazimierza Jancarza.

g. 16.00 – spotkanie autorskie

g. 17.00 – msza św. za dusze śp. ks. Kazimierza Jancarza z okazji jego 15 rocznicy śmierci.

16 marca, g. 12.00 - Kraków – msza św. ormiańskokatolicka w kościele Miłosierdzia Bożego przy ul. Smoleńsk (po mszy św. sprzedaż i podpisywanie książek).

17 marca – Kielce

g. 10.00 – Instytut Historii AŚ- spotkanie ze studentami i kadrą naukową.

g. 13.00, aula WZiA AŚ, ul. Świętokrzyska 21 – spotkanie otwarte dla wszystkich.

g. 16.30 – audycja „na żywo” w Polskim Radio Kielce

g. 17.30 – aula Wyższej Szkoły Umiejętności, ul. Wesoła 52 – spotkanie otwarte z czytelnikami – organizator: Klub Gazety Polskiej.

18 marca (dwa spotkania)

g. 16.00 – Chrzanów – Klub Literacki Biblioteki, ul. Henryka 30.

g. 18.00 – Libiąż
Klub Millenium.

25 marca, g. 17.30 – Kraków – Klub „Pod Jaszczurami” – Rynek Główny – spotkanie autorskie i wspomnienie o ks. śp. Kazimierzu Jancarzu z okazji 15 rocznicy jego śmierci i 20 rocznicy strajku w Hucie im. Lenina.

26 marca, g. 17.00Bytom - sala koncertowa Muzeum Górnośląskiego.

27 marca - Toruń

przedpołudniem – spotkania w placówkach Fundacji im. Brata Alberta w Toruniu i Otłoczynie.

g. 16.00 – spotkanie ze studentami na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika – budynek Biblioteki Głównej UMK, sala nr 10 (campus).

28 marca (dwa spotkania).

g. 17. 00 - Reda - Biblioteka Miejska w Redzie, ul. Derdowskiego 3.

g. 19.00 - Gdańsk – Wojewódzka Biblioteka Publiczna na Placu Rakowym 5/6.

29 marca (dwa spotkania).

g. 12.00 - Gdynia – Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Piłsudskiego 18.

g. 17.00 – Sopot - Urząd Miasta – Sala Rajców przy ul. Kościuszki 25.

30 marca (dwa spotkania).

g. 16.00 - Wejherowo – Wejherowskie Centrum Kultury przy ul. Sobieskiego 255.

g. 18.30 - Pruszcz Gdański – Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Wojska Polskiego 34.

31 marca - Olsztyn (dwa spotkania)

g. 11.30 – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski – ul. Michała Oczapowskiego 2

g. 17.30 – spotkanie w Książnicy Polskiej w Olsztynie, ul. Plac Jana Pawła II 2/3.

3 kwietnia, g. 17.00 – Czechy – Instytut Polski w Pradze - Malé Námesti 1, 110 00 Praha 1 (wejście od Karlovy ulice 27) – wspólny panel z dr Markiem Lasota z IPN pt. „Księża i Służba Bezpieczeństwa – na przykładzie archidiecezji krakowskiej”.

4 kwietnia, przedpołudniem – Wrocław – placówki Fundacji im. Brata Alberta.

4 kwietnia, g. 17.00 – Oborniki Śląskie – „Salonik Czterech Muz” przy ul. Piłsudskiego 13.

5 kwietnia, g. 11.00 – Kraków – Cmentarz Rakowicki – msza św. ku czci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

6 kwietnia, 18.30 – Rzeszów – Teatr Maska , ul. Mickiewicza 13.

10 kwietnia, g. 11.0 – Pruszków – Miejski Ośrodku Kultury , ul. Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej 5 – w ramach spotkań Pruszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykład „Kościół polski w czasach próby” oraz promocja książki.

11 kwietnia, g. 17.00 – Płock – aula filii Politechniki Warszawskiej w Płocku, al. Jachowicza 2

13 kwietnia – Wrocław

g. 14.00 – msza św. ormiańska ku czci Ofiar Ludobójstwa Ormian w Turcji w 1915 r. – kościół ojców dominikanów przy pl. Dominikańskim 2.

g. 15.00 – spotkanie z czytelnikami (sala na terenie klasztoru)

g. 17.00 – Akademia Ekonomiczna, ul. Komandorska 118 – spotkanie ze studentami – organizator: Stowarzyszenie Koliber

14 kwietnia, g. 11.0 – Zielona Góra - spotkanie ze sudentami w auli C na Campusie B Uniwersytetu Zielonogórskiego, al. Wojska Polskiego 65.

15 kwietnia, g. 17.00 – Gorzów Wielkopolski - w Salonie Multimedialnym  Kolportera.

16 kwietnia – Bydgoszcz

12.00 - aula Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, ul. Chodakiewicza 20 (otwarte).

17.00 – w Klubie Gazety Polskiej (za zaproszeniami).

17 kwietnia – Bydgoszcz

g. 12.00 - miejsce w trakcie ustalania

g. 17.00 – księgarnia Matras przy Starym Rynku

18 kwietnia, g. 17.00 – Koszalin – sala konferencyjna Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Polonii 1.

Organizatorami spotkania są: Koszalińska Biblioteka
Publiczna im. Joachima Lelewela i Klub „Myśl.pl” w Koszalinie.

21 kwietnia – Lublin -

g. 13.00 – Wydział Dziennikarstwa Uniwersytet im. Marii Curie-Skłodowskiej, pl. Litewski 3. Organizator: Studenckie Koło Dziennikarzy.

g. 17.00 – w salonie książki Empik na Krakowskim Przedmieściu 40.

22 kwietnia – Puławy – w pałacu Czartoryskich.

23 kwietnia, g. 18.00 – Węgrów - w Węgrowskim Ośrodku Kultury , ul. Mickiewicza 4 a. Prowadzenie Andrzej Brzezik.

24 kwietnia, – Warszawa

g. 14.30 – Marsz Milczenia pod ambasadą Turcji ku czci Ofiar Ludobójstwa Ormian w 1915 r.

(zbiórka i wyjście spod kościoła ojców franciszkanów przy ul. Modzelewskiego 98 na Mokotowie).

g. 20.15 – Pałac Kultury i Nauki – aula na VIII piętrze – spotkanie w ramach „Czwartkowych Dyskusji”, organizowanych przez Fundację Odpowiedzialności Obywatelskiej.

25 kwietnia – Zamość

przedpołudniem - spotkanie z młodzieża licealną

g. 18.00 – Restauracja Cor Pub, ul. Żeromskiego 6. Organizator: Oddział Ludoznawczy

26 kwietnia – Kraków

g. 16.00 - msza św. ormiańska ku czci Ofiar Ludobójstwa Ormian w Turcji w 1915 r. – kościół św. Mikołaja w Krakowie, ul. Kopernika 9.

g. 17.30 - spotkanie z czytelnikami

27 kwietnia, g. 16.30 – Łódź – kościół Matki Bożej przy ul. Zgierskiej 230 – msza św. i spotkanie z okazji uroczystości ku czci Ofiar Ludobójstwa Ormian w Turcji .

28 kwietnia, g. 17.00 – Tarnobrzeg - w sali widowiskowej Środowiskowego Domu Kultury w Tarnobrzegu, ul. Wyspiańskiego 3.

29 kwietnia, g. 17.00Jarosław - Salon Literacki Stowarzyszenie „Grupa Poetycka” w Jarosławiu –  www.poeci.jaroslaw.pl

30 kwietnia, g. 9.00 – Radwanowice – msza św. i uroczystości ku czci patronów Integracyjnej Szkoły Padstawowej im. Ofiar Pacyfikacji Radwanowic.

.

MAJ

7 maja, g. 19.30 – Kraków - projekcja prasowa filmu „Trzech kumpli”.

12 maja, g. 17.30 – Jaworzno – Fundacja Rozwoju Patria w sali teatralnej w sanktuarium Matki Bożej na os. Stałe.

13 maja – Sosnowiec - Biblioteka Publiczna

14 maja, 18.00 – Mysłowice – spotkanie w Restauracji El Toro w Mysłowicach przy ul. Grunwaldzkiej 22.

15 maja – Warszawa - spotkanie jubileuwszowe u Rzecznika Praw Obywatelskich z okazji XX-lecia istnienia urzędu.

16 maja – Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie

19 maja – Kraków-Nowa Huta

g. 11.00 - uroczystości XX-lecia straku w Hucie im. Lenina – Sala teatralna Kombinatu Nowohuckiego, ul. Ujastek 1.

g. 14.30 – msza św. pod przewodnictwem J. E. Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej na os. Szklane Domy.

26 maja, g. 17.00 – Wrocław – Salon Śląski - (wejście za zaproszeniami).

27 maja, g. 17.00 – Warszawa – Gala Ogólnopolskiego Konkursu „Lodołamacz 2008″ w udziałem Marii Kaczyńskiej (wejście za zaproszeniami).

28 maja, g. 16.00 – Konin - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa – wykład i spotkanie autorskie w ramach konferencji naukowej „Aktywność osób niepełnosprawnych szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu”.

29 maja, g. 11.00 – Góra św. Anny – XVI Ogólnopolska Pielgrzymka Fundacji im. Brata Alberta.

30 maja – 1 czerwca - Zjazd Klubów Gazety Polskiej.

.

CZERWIEC

2 czerwca, g. 17.00 – Bolesławiec - sala Pałacu Ślubów w Rynku.

n3 czerwca, g. 18.00 – Bochnia - Miejski Ośrodek Kultury

8 czerwca, g. 17.00 – Wrocław – Klub Muzyki i Literatury, ul. Kościuszki (za zaproszeniami).

9 czerwcaGorlice
11.00 - Zespół Szkół Zawodowych (spotkanie dla młodzieży szkół średnich).15.00 – Dom Nauczyciela (spotkanie otwarte dla wszystkich).

11 czerwca, g. 11.00 – Sosnowiec – Dzień św. Brata Alberta w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy ul. Mikołajczyka 55.

11 czerwca, g. 18.00 – Gliwice - Klub Muzyczny – ul. Wieczorka 22. Organizator: Klub „Gazety Polskiej” (spotkanie przenisione z 28 maja).

12 czerwca – Libiąż, g. 10.00 – Dzień św. Brata Alberta w WTZ i Świetlicy przy ul. Piłsudskiego 4.

13 czerwca, g. 11.00 – Tarczyn k. Grójca (Mazowsze) – spotkanie z młodzieżą Gimnazjum i Liceum.

14 czerwca, g. 15.00 – Radwanowice – Piknik Rodzinny na rzecz Integracyjnej Szkoły Podstawowej.

14 czerwca, g. 22.00 – Jarosław - Noc Poetów w Muzeum – moje wiersze czyta aktorka Ewa Dałkowska.

16 czerwca, g. 10.00 – Oświęcim-Dwory – poświęcenie Warsztatów Terapii Zajęciowej w dworze Hallerów oraz Dzień św. Brata Alberta.

17 czerwca, g. 10.00 – Radwanowice – msza św. jubileuszowa z okazji 25 rocznicy święceń kapłańskich oraz Dzień Brata Alberta.

19 czerwca, g. 10.00 – Otłoczyn-Karczemka k. Torunia – w ramach Dni Patrona Fundacji im. Brata Alberta.

20 czerwca, g. 18.00 – Tarnów – sala w Pasażu (spotkanie przeniesione z 10 czerwca).

21 czerwca, g. 10.00 – Licheń – Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych z okazji 30-lecia powstania Ruchu „Wiara i Światło” (Wspólnoty Muminków).

23 czerwca, g.13.00 – Wrocław-Karłowice - msza św. w kościele ojców franciszkanów przy ul. Kasprowicza oraz Dzień Patrona Fundacji w Warsztatach Terapii Zajęciowej „Muminkach”

24 czerwca, g. 10.00 – Kraków-Nowa Huta – msza św. oraz Dzień Patrona Fundacji w Świetlicy i Warsztatach Terapii Zajęciowej na os. Dywizjonu 303.

25 czerwca

g. 9.00 - msza św. w kościele św. Mikołaja

g. 10.00 – Dzień Patrona Fundacji w Świetlicy i Warsztatach Terapii Zajęciowej przy ul. Sokoła.