Szanowni Państwo,
dziś na ręce Marszałka Sejmu Komitet Inicjatywy Ustawodawczej #ZatrzymajAborcję, który mam zaszczyt reprezentować wraz z jego przewodniczącą, p. Kają Godek z Fundacji Życie i Rodzina, złożył zawiadomienie o inicjatywie przeciwko zabijaniu dzieci poczętych z podejrzeniem choroby. Zapraszam do obejrzenia relacji video z tego wydarzenia.

 

Zgodnie z ustawą, Marszałek Sejmu ma dwa tygodnie na wydanie zgody na rozpoczęcie zbiórki podpisów. Poinformujemy Państwa, gdy tylko taką zgodę otrzymamy!
Projekt ustawy zawiera niewielką zmianę w ustawia aborcyjnej. Jest nią wykreślenie przepisu 4a ust. 2, który pozwala dziś na zabijanie dzieci poczętych ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności. Ta niewielka zmiana może uratować życie ok. 1000 dzieci rocznie (w 2015 r. na 1044 aborcje w Polsce, 1000 dokonano na dzieciach z podejrzeniem choroby), które dziś są zabijane zwłaszcza w 4, 5, 6 miesiącu ciąży, gdyż wcześniej zwyczajnie trudno zauważyć możliwość choroby w badaniu.

 
POTRZEBA JESZCZE WIĘCEJ WOLONTARIUSZY!
W CitizenGO Polska zgłosiło się już prawie 10 tys. osób gotowych na wolontariat w czasie zbiórki. Ale potrzeba, aby było nas jeszcze więcej. Zachęcam do dołączenia, a jeśli już to Państwo uczynili, to zachęcam do zaproszenia do zbierania Państwa znajomych.

 
DLA DZIENNIKARZY
Jeśli natomiast są Państwo dziennikarzami i chcieliby otrzymywać więcej informacji o działaniach w tej i podobnych inicjatywach, prosimy o rejestrację w poniższym formularzu.

—–
Pozdrawiam Państwa serdecznie i dziękuję za dotychczasowe zaangażowanie,
Magdalena Korzekwa-Kaliszuk
Dyrektor CitizenGO Polska